ET

Kaloriplahvatuslikud frankenteilid


Mida rohkem, seda uhkem – seda võib nimetada viimaseks moeröögatuseks kohvijookide maailmas. Kui sulle maitsevad kohv, jäätis, vahukoor, karamellišokolaad, popkorn, küpsised, vahukommid või ükskõik, milline muu maius, on võimalik, et selle aasta uus trend – frankenteil – rabab sind jalust. See kõike võimalikku kombineeriv jook on muutunud kohvikute jaoks teatavaks väljakutseks: milline pakub kõige suurejoonelisemat frankenteili?

Frankenteili peamiseks ideeks on kõrgesse klaasi või kruusi valmistatud kohvijook ohtrate lisanditega – vahukoor, karamell, šokolaad või mõni muu kaste, mis omakorda on garneeritud küpsiste, vahvlite, kommide, suhkruterade või ükskõik mille mõeldavaga. Jookide valmistamisel kasutatakse isegi sõõrikuid, popkorni, browniesid, suhkruvatti, kummikomme ja teisi patuväärilisi snäkke.

Klaasi veelgi ahvatlevamaks muutmiseks kaunistatakse selle sisemised küljed esmalt kastmega, milleks sobib Monini karamell, Monini karamell kondenspiimaga või pähklivõi. Seejärel täidetakse klaas jäätisekokteiliga või jääkohviga, millele lisatakse piim ja kaunistused. Õige mahu saavutamiseks on oluline vahukoor, teistsuguste jookide puhul aga lisatakse küpsised kohe alguses segusse. Variatsioone on seega palju. Selleks, et jook ei saaks liialt magus, võib kasutada soolaseid kaunistusi või soolakristallidega karamelli. Parem, kui seda jooki juues kaloreid ei loe!


Kõik külastajad on oodatud Gemossi kauplusesse Pallasti 4, Tallinnas. Oleme avatud argipäeviti 9.00-19.00 ning laupäeviti 10.00-17.00. Lepinguliste klientide tellimusi ootame [email protected] ning +3726602221.


Sulle võib huvi pakkuda